Elmúltál 18 éves?

Are you at least 18 years old?

Budafoki Pezsgő és Borfesztivál a Törley Pezsgőmanufaktúrában

2023. szeptember 1 – 3.

Szeretettel várjuk a Törley pezsgők barátait az Anna utcában szeptember első hétvégéjén.

A Törley pezsgők története majdnem másfél évszázadra nyúlik vissza. Ezt a sokszínű, időnként nehéz, de egyúttal sikeres időszakot meséli el nekünk a Törley Gyűjtemény és Látogatóközpont. Korabeli relikviák, feljegyzések segítségével tekinthetünk be a magyar pezsgőzési kultúra születésébe és fejlődésébe. A gyűjtemény célja, hogy átfogó színtere legyen mindennek, ami a pezsgőzéssel kapcsolatos, egy helyen összegyűjtve az összes érdekességet, egyedi információt.

Látogatóink a múzeumi séta után betekintést nyerhetnek a pezsgőkészítés rejtelmeibe. Az érlelőpincében tett látogatás során bemutatásra kerülnek a Törley Pezsgőpincészetben alkalmazott pezsgőkészítési technológiák, megtudhatják, hogy hogyan „kerül” a buborék a pezsgőbe.

Nyitvatartás:

szeptember 1. péntek: 16.00 – 24.00

szeptember 2. szombat: 14.00 – 24.00

szeptember 3. vasárnap: 14.00 – 20.00

Törley Múzeum:

A Törley múzeum a rendezvény időtartama alatt díjmentesen látogatható az alábbi időtartamban:

szeptember 1. péntek: 16.00 – 23.00

szeptember 2. szombat: 14.00 – 23.00

szeptember 3. vasárnap: 14.00 – 19.00

Pinceséta:

Az érlelőpince vezetett módon, fél óránként induló csoportokban látogatható. Előzetes bejelentkezésre nincs szükség és nincs is erre lehetőség. A csoportok létszáma 50 fő.

szeptember 1. péntek: 16.30 – 23.00

szeptember 2. szombat: 14.30 – 23.00

szeptember 3. vasárnap: 14.30 – 19.00

Zenei program:

A fesztivál időszaka alatt a jó hangulatról a Kőkóla partyzenekar gondoskodik.

Pezsgőbárunkban a teljesség igénye nélkül a legkedveltebb pezsgőink vásárolhatók meg.

Pezsgőbárunk a kapuzárás előtt fél órával bezár.

A fesztivál időszakában a Törley logózott pezsgőspoharak 1.500 Ft/db áron kaphatóak.

Kérjük „kisállataidat” ne hozd magaddal, mert őket a Manufaktúra területére nem hozhatod be.

Kerékpárodat a bejárat melletti parkolóban saját felelősségre elhelyezheted, de az őrzését nem tudjuk biztosítani.